... Skip to main content

Esperal – profesjonalna wszywka przeciwalkoholowa


W skutecznej walce z alkoholizmem stosuje się środek o nazwie Esperal (Disulfiram), który doskonale wspomaga inne elementy terapii. Wykorzystuje się go do tzw. leczenia awersyjnego, czyli uczulającego. Co to oznacza? Choć substancja jest obojętna dla organizmu, po spożyciu alkoholu pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, takie jak:

  • bóle głowy,
  • wymioty,
  • pocenie się,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • przyśpieszenie akcji serca,
  • ogólne zmęczenie i spadek nastroju.

Wszystko za sprawą nagromadzenia aldehydu octowego będącego produktem ubocznym powstającego w wyniku metabolizmu alkoholu etylowego. Wymienione powyżej objawy występują już po kilkunastu minutach od wypicia alkoholu.

Warto zaznaczyć, że wszywka alkoholowa Esperal może być implantowana wyłącznie przez doświadczonego lekarza po szczegółowym wywiadzie z pacjentem, w sterylnym pomieszczeniu. Osoba poddająca się zabiegowi powinna być świadoma, czym jest wszywka alkoholowa i jakie są konsekwencje jej stosowania. Zawsze należy korzystać z usług profesjonalnych i sprawdzonych placówek. Substancja Esperal utrzymuje się pod skórą przez okres około 12 miesięcy.

wszywka alkoholowa Esperal Katowice

INFORMACJA DLA PACJENTA PRZED WYKONANIEM IMPLANTACJI DISULFIRAMU WZF

Aby wykonać zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal, potrzebna jest zgoda pacjenta oraz przedstawienie mu wszystkich zagrożeń wynikających ze spożywania alkoholu w trakcie stosowania preparatu. Disulfiram to lek przeznaczony do wspomagania terapii odwykowej – jego zadaniem jest utrzymanie osoby uzależnionej w całkowitej abstynencji, dzięki czemu może zacząć funkcjonować w trzeźwości. Jego zastosowanie nie zastępuje innych działań terapeutycznych, takich jak: psychoterapia, zajęcia grupowe, środki farmaceutyczne oraz techniki behawioralne. Wszywka alkoholowa polecana jest wybranym pacjentom – tym, którzy chcą współpracować z lekarzem i poważnie podchodzą do kwestii pokonywania swojego uzależnienia.

Preparat DISULFIRAM WZF to 10 jałowych tabletek mieszczących się w praktycznej fiolce, każda po 100 mg, czyli łącznie 1,0 g. Kapsułki w swoim składzie zawierają substancje pomocnicze: Chlorek Sodu, Mannitol, Makrogol 6000.

Call Now Button