... Skip to main content

Zabieg wszycia esperalu

W skutecznym leczeniu choroby alkoholowej jednym z najważniejszych elementów terapii jest zachowanie pełnej abstynencji przez osobę uzależnioną – to duże wyzwanie szczególnie na początku odwyku. Aby pomóc pacjentom przejść ten trudny etap, można zastosować wszywkę alkoholową. Zabieg polega na podskórnym umieszczeniu leku Esperal przez doświadczonego lekarza. Jego działanie wymusza pozostanie w trzeźwości – w przeciwnym wypadku pojawi się szereg nieprzyjemnych i często poważnych dolegliwości.  Wszywka z preparatem działa przez okres około 12 miesięcy – zawiera pełną dawkę leku.

Należy wspomnieć, że omawiany zabieg chirurgiczny jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny – nie trzeba obawiać się występowania nieprzyjemnych odczuć podczas wszywania leku. Zostaje on umieszczony w okolicy pośladkowej. Zakładany szew trzeba koniecznie usunąć po 10 dniach – w tym czasie nie należy moczyć rany. Specjaliści pracujący w naszej poradni wykonują wszycie Esperalu w sterylnych warunkach – dla nas liczy się przede wszystkim zdrowie i komfort każdego pacjenta.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby zainteresowane implantacją wszywki alkoholowej Esperal pod numerem telefonu: 32 251 83 63 – infolinia czynna jest całodobowo.

Nasze gabinety chirurgiczne znajdują się w:

  • Sosnowcu,
  • Katowicach,
  • Tychach,
  • Chorzowie.
Katowice wszywka alkoholowa Esperal
Call Now Button